Мій профіль | Реєстрація | Вхід Воскресенье, 03.12.2023, 10:59

Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7


Меню сайту
Пошук
Статистика сайту
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Інформація про вчителя словесності Бурлачко Людмилу Олексіївну

   Стаж роботи Бурлачко Л.О. нараховує 38 років, з них 31 рік – педагогічний. 17 років працювала вчителем української мови і літератури в колегіумі "Елінт"; з 1995 року, в якому стала Першою переможницею Всеураїнського конкурсу "Вчитель року", – вчитель-методист. Колегіанти 11-х класів під науковим керівництвом Людмили Олексіївни отримували перші місця в області, в Україні, захищаючи роботи в Малій академії наук (далі-МАН):

   - 2000 рік - Павленко Надія перемогла в МАН з науковою роботою з теми "Психологічні деталі в новелістиці М.Коцюбинського" (І місце);

   - 2001 рік - Пивоварова Ганна перемогла в МАН за темою "Особистісні якості героїв роману І.Багряного "Тигролови" (І місце);

   - 2002 рік - Харенко Ганна посіла ІІ місце в МАН за темою "Лінгвістичні можливості назв доріг у романі Олеся Гончара" Твоя зоря";

   - 2003 рік - Люта Леся перемогла в Україні з науковою роботою на тему "Духовні та емоційні джерела поезії рідного краю ," в якій дослідила поетичні твори свого батька Лютого Григорія Івановича;

   - 2004 рік - Бурлачко Василь отримав Першу премію в Міжнародному україно-німецькому конкурсі імені Олеся Гончара , захистив у Києві наукову роботу на тему "Проявлення Слова, Божої Любові та людської совісті у творах Олеся Гончара".

   Протягом п'яти років Людмила Олексіївна обіймала посаду голови МО вчителів української мови і літератури Дніпровського району м.Запоріжжя, була методистом Жовтневого райметодкабінету. Бурлачко Л.О. пише вірші, співає, малює та розвиває такі ж здібності у своїх учнів. Була ініціатором створення та редактором районної вчительської газети та газети небайдужих вчителів і учнів "Елінт" (цей неологізм, створений Людмилою Олексіївною, означає "Еліта інтелекту" й став назвою школи № 96).

   Останні одинадцять років Бурлачко Л.О. працює вчителем української та російської мов, української та зарубіжної літератур в КЗ "ЗЗСШІ №7" ЗОР.

   Отримувала Стипендію мера за роботу з творчо обдарованими дітьми.

   Роботі під девізом "Усі діти обдаровані" Людмила Олексіївна присвятила 25 років свого життя .

   Її учні пишуть вірші, поезії, пісні, музику; видано збірки творів, малюнків вихованців інтернату під назвами "Сонцеград", "Сонцеград 2", "Дім люблячих сердець".

   Під керівництвом професора КЗ "ЗОІППО" Сущенко Т.І. Людмила Олексіївна написала наукову концептуальну статтю про роботу з творчо обдарованими дітьми; її методику інститут запропонував для застосування вчителями області.

   Учні школи-інтернату №7 під керівництвом Людмили Олексіївни перемагали в обласних творчих конкурсах:

   - 2011 рік - Руденко Богдан: "Укрпошта", тема "Толерантність", І місце;

   - 2010 рік - Борецька Марина зайняла І місце в обласному конкурсі "Редактор" серед учнів шкіл та студентів І курсу ЗІДМУ;

   - 2014 рік - Костін Олександр визнаний найкращим гумористом у конкурсі "Запорізькі викрутаси".

   - 2017 рік - Бойко Юлія отримала диплом ІІ ступеню в обласному конкурсі «Космічні фантазії».

   Вчителька віддає перевагу евристичним урокам. Учні працюють у творчих групах , які визначаються в залежності від теми уроку;

   - поети, сценаристи,

   - літературознавці,

   - мовознавці ,

   - критики,

   - артисти,

   - співаки,

   - музиканти,

   - художники,

   - філософи.

   На прохання обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Бурлачко Л.О. проводила відкриті уроки в 11-х, 9-х класах для директорів шкіл, гімназій, ліцеїв Запорізької області, для заступників директорів з НВР інтернатів області, для вчителів словесності за творчістю І.Багряного, Г.Тютюнника, Лесі Українки, Т.Шевченка. За півтори години учні створювали вірші, малювали аквареллю, даруючи гостям ще пахнучі фарбою картини.

   На уроках линула музика Моцарта, Брамса, мелодії народних дум. Діти грали на фортепіано, бандурі, флейті, гітарі, виконували авторські пісні.

   Людмила Олексіївна своєю співтворчістю з учнями підтверджує думку Леонардо да Вінчі: "Живопис - це поезія, яку можна побачити; поезія - це живопис, який можна почути". Традиційними стали виставки малюнків на уроках літератури "Персонажі очима юних художників". Учні співають поезії, покладені на музику; створюють власні музично-літературні композиції. В позаурочний час вчителька проводить "ХЛ-фактор", де таланти дітей поєднуються з літературою і любов'ю; КВК, на яких формується евристичність мислення й почуття гумору учнів; "Брейн ринги", на яких знавці мислять над символічністю одухотворених предметів, виявляють знання та відчуття у сферах кіно, живопису, музики, літератури, театру.

   Людмила Олексіївна більше десяти років була режисером ШТЕМУ (Шкільного театру мініатюр), у якому формувалися артистичні здібності двадцяти учнів. Сотні школярів переглянули вистави за філософською казкою Антуана де-Сент Екзюпері "Маленький принц", за повістю Марка Твена "Принц і злидар", сучасне інсценування за мотивами комедії М.Гоголя "Ревізор", гумористичні мініатюри. Інсценування казок у 5-х класах проводяться на уроках протягом двох місяців під час вивчення тем "Народні казки", "Літературні казки" (абсолютно всі учні мають роль, костюм; діти малюють, грають на інструментах, виготовляють елементи декорації).

   Кабінет української літератури налічує півтисячі книг, серед яких є унікальні (єдиний екземпляр у Запоріжжі); оформлення кабінету - справа рук учнів Людмили Олексіївни (картини маслом , малюнки аквареллю , виставки поетичних збірок). Бурлачко Л.О. підтримує всі творчі ініціативи учнів , вчить їх мріяти , ставити перед собою мету й досягати її.

   Бурлачко Л.О. була співавтором підручника "Збірник диктантів з української мови для учнів 5-11 класів (на народознавчій основі)", який отримав Перший грант МОН України, апробувався в школах м.Києва, мав два видання загальним тиражем 10.000 екземплярів.

   Людмила Олексіївна має публікації у фахових журналах "Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах", статті у журналі "Відкритий Урок" (№5, 2014 р.).

   Бурлачко Л.О. працювала за авторською програмою з української літератури для 11 класу, її стаття "Планетарне мислення О.Довженка" була рекомендована для застосування в роботі вчителів області, видана "ЗОІППО" тиражем 300 екземплярів. Формуючи творчі здібності учнів, Людмила Олексіївна залучає їх до участі в обласних творчих конкурсах авторської дитячої і юнацької поезії та прози "Я - за єдину Україну!", "Гуртуймося, Братове-Українці!", "Відгук на улюблену книгу". Поезія "Розмова з Шевченком" учениці 9 класу Ратушник Вікторії опублікована в збірці творчих робіт учнів Запорізької області "Лиш через терни шлях веде до зір" (2016 рік).

   Бурлачко Л.О. тричі номінувалася на Премію Верховної Ради України, має велику кількість грамот, дипломів, нагород обласного рівня, Почесну грамоту Запорізької обласної ради, Почесну грамоту МОН України, звання "Відмінник освіти". У 2011 році нагороджена "Нагрудним знаком О.А.Захаренка" за формування творчих здібностей учнів та перемоги в творчих конкурсах.

   Афоризми Людмили Олексіївни допомогли тисячам її випускникам знайти своє місце в житті, ввійти в покликання:

 • Нова українська школа – це не банк інформації, а місце співтворчості педагогів та учнів.
 • Урок – це можливість зробити дітей щасливими.
 • Талант – дар від Бога, який, як свічечку, в дитині запалює вчитель вогнем свого серця.
 • Ми живемо на Планеті Слів. Слово має невичерпну силу змінювати людину й світ. Філолог – людина, яка любить Слово й творчо використовує його для зміцнення духу учнів.
 • Дух – найважливіше! Він робить людину безсмертною.
 • Усі діти – обдаровані.
 • Творчі здібності пов'язані з покликанням, професією, долею.
 • Компетентність - це здатність реалізувати себе на 100%.

   Серед колишніх учнів Людмили Олексіївни – кандидати наук Бараш О.О, Колотило О.О., Смирнова Д.О., вчителі української, росіїської, німецької мов Патрікеєва О.В, Дєєва С.П., Доновська І.В., Дегтяренко В.С., Колтунова Л.С., Саликова Т.М.; закінчили філологічний факультет (українське відділеня) ЗНУ і працюють телеведучими Люта Л.Г., Редько Г.С. Випускники Людмили Олексіївни – лікарі й дизайнери, письменники й бізнесмени, впевнені в собі та в майбутньому України люди. Дехто проживає і працює в Києві, Канаді, США.

   А розпочиналося все з пошуку зернини обдарувань у 5 класі, а далі – плекання, зрощення колосків, плодів до 9 чи 11 класу. То хто ж він – педагог? Для чого потрібен урок?

   Педагог - актор? Ні! Педагог - пророк....

   Авторська книга малюнків та поезій Надії Павленко.

   Публікації редактора альманаху «Хортиця» Лесі Лютої.

   Учні Людмили Олексіївни складають буріме, малюють букети подяки вчителям. Поезія та малюнок Істоміна Віталія увійшла до книги робіт талановитих дітей України «Велике серце маленького життя».

 

Результативність роботи

   Більше трьох тисяч випускників Бурлачко Людмили Олексіївни знайшли своє покликання, стали успішними людьми, справжніми професіоналами.

   Ті, хто посідали І місце в Малій академії наук, і сьогодні займаються творчістю:

 • Люта Леся закінчила ЗНУ, філологічний факультет, українське відділення, працює ведучою телеканалу «Запоріжжя», обіймає посаду редактора альманаху "Хортиця".
 • Павленко Надія стала дизайнером, проживає в Києві. У 10 кл. видала декілька збірочок авторських малюнків і поезій, створених завдяки Людмилі Олексіївни.
 • Пивоварова Ганна стала філологом, проживає в Польщі.
 • Бурлачко Василь, програміст, написав роман, створив авторську комп'ютерну гру про перемогу добра над злом.
 • Харенко Ганна стала журналістом.

   Десятки інших колишніх учнів Людмили Олексіївни стали вчителями: Касаткіна Ганна закінчила Київський національний університет, отримала спеціальність "вчитель української мови та літератури", працює в тому ж інтернаті № 7.

   Бережна Олена – педагог-організатор теж в сьомому інтернаті проводить разом з Людмилою Олексіївною КВК, брейн-ринги, літературні вечори.

   Вчителька співає - й учні співають.

   Пише вірші - й учні віршують.

   Малює - серед її учнів багато тих, хто має обдарування художника.

   Книжечки "Сонцеград", " Сонцеград - 2", "Дім люблячих сердець" – це результат відбору із сотень поезій та малюнків.

   Багато перемог на обласному рівні у творчих конкурсах.

 

   Але основний результат – це здатність учнів Людмили Олексіївни любити Бога і людей, бачити й примножувати КРАСУ, талант жити!

 

 

Все перемагає любов!

 


   Авторьскі праці, книги та публікації вчителя-методисти Бурлачко Л.О.

1. "Збірник диктантів для 5-11 класів на народознавчій основі"- К.,"Партнер", 1996 рік. Видання 1-5000 екз., видання 2-5000 екз., 235 стор. Цей збірник отримав Перший Грант у Всеукраїнському конкурсі посібників для вчителів.

2. "Працюємо по-новому: Свобода. Дисципліна. Любов "Українська мова й література в середніх школах, гімназіях , ліцеях та колегіумах", 2004 рік, №3, стор.56-63

3. "Планетарне мислення О. Довженка (науково-методичний посібник для вчителів української літератури)".-ЗОІППО, 2002 рік , 35 стор.

4. "Дом люблячих сердець" (упорядник та автор епілогу збірника). Запоріжжя , група компаній ТОВ "ТЕС" НВП, 2008 рік, 55 стор.

5. "Два дерева (науково-методичний посібник для вчителів словесності)" www.Osnova.ru " Учительський журнал", 2012 рік, 56 стор.

6. "Евристичні уроки з одухотвореними предметами: яблуками, хлібом, трояндами, виноградом". Філолог-портал кандидата філологічних наук Корицької Г.Р., 2013 рік, 37 стор.

7. "Як зробити уроки літератури живими, цікавими та корисними для дітей. Методичні новинки" матеріали надіслано до фахового журналу "Дивослово".

Календар
«  Декабрь 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пункт Незламності
У нас одна мрія
Ми вакциновані!
Ти у мене єдина
EUкраїна

Copyright internat7zp © 2023
Хостинг від uCoz