Мій профіль | Реєстрація | Вхід Четверг, 30.11.2023, 01:16

Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7


Меню сайту
Пошук
Статистика сайту
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Логопед радить

Логопед радить

1. Розвивати щелепні м'язи і м'язи мови. Ефективно пережовування грубої їжі, полоскання рота, надування щік, перекочування повітря з однієї щоки в іншу і т.д.

2. Розмовляти з дитиною тільки на правильній українській мові, ні в якому разі не використовувати «дитячої мови».

3. Щодня читати дитині короткі вірші та казки.

4. Частіше розмовляти з нею, терпляче відповідати на всі його питання, заохочувати бажання їх задавати.

5. Говорити чітко, виразно, кілька разів повторюючи слово або фразу, змінюючи в ній слова місцями.

6. Виконувати кілька разів на день гімнастику артикуляції. Її мета - змусити працювати м'язи, що беруть участь у проголошенні звуків, зробити їх більш слухняними. Вона включає вправи для тренування органів артикуляційного апарату, відпрацювання необхідних для правильного вимовляння звуків положень губ, язика, м'якого піднебіння. Перший час необхідно працювати перед дзеркалом.

7. Не перевантажувати дитину. Не рекомендується проводити заняття більше 15-20 хвилин.

8. Використовувати вправи для розвитку дрібної моторики.

9. При заїканні добрі результати дають музичні заняття, що сприяють розвитку мовного дихання, темпу і ритму. Заняття з малюком не повинні бути нудним уроком, необхідно постаратися перетворити їх на захоплюючу гру, створити спокійну, доброзичливу атмосферу, налаштувати дитину на позитивний результат, частіше хвалити його.

З якого віку необхідно виправляти неправильна вимова звуків?
Виправлення вимови передбачає усвідомлення дитиною роботи апарату артикуляції, що досягається відповідним показом і поясненням.

Оптимальний вік для виправлення звуковимови, повинен становити 4-5, а при постановці звуку «р» навіть 6 (як виняток 5) років. Більш раннє виправлення звуків недоцільно через обмежених можливостей дитини (нерозуміння що стоїть завдання, недостатня наполегливість, нестійка увага і т.д.).

Заняття з логопедом рекомендується проводити систематично, бажано не менше 3 разів на тиждень, а також практикувати щоденні короткочасні (протягом 2-3 хвилин) вправи. Якщо ви почали займатися з логопедом, і з якихось причин перервали заняття, не закінчивши їх, то сформовані у дитини або дорослого вміння та навички можуть зникнути. Вам знову доведеться їх відновлювати, додатково виконуючи ту ж саму роботу.

Календар
«  Ноябрь 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Пункт Незламності
У нас одна мрія
Ми вакциновані!
Ти у мене єдина
EUкраїна

Copyright internat7zp © 2023
Хостинг від uCoz